Fransız küstahlığı! 2027: Erdoğan iki Yunan adasına saldırdı, Fransa müdahale etti

Fransa’nın yüksek tirajlı haftalık haber dergilerinden l’Expres yaklaşık on dakika süren bir videoda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 17 Şubat 2027 sabahı Kardak adasını “işgal” etmesiyle birlikte Yunanistan ve Türkiye arasında yaşanacak bir savaşın sinematik senaryosunu anlattı.

Orta Doğu’da ve Afrika’dan adeta kovulan Fransa, Türkiye’nin ağır yenilgisi ve Başkan Erdoğan’ın istifasıyla sonuçlanan çirkin bir savaş senaryosunu medyaya servis etti.

“FRANSA’NIN ÜZERİNDE ÇALIŞTIĞI PLANI”

Videoda “Fransız ordusu bunun üzerinde çalışıyor ve buna hazırlanıyor” ifadelerini kullanan askeri yetkililer, Atina ile Paris arasında imzalanan askeri yardım anlaşmasına dayanarak Başkan Erdoğan’ın planları ve Yunanistan ile Türkiye arasında bir savaş çıkması durumunda Fransa’nın stratejinin nasıl gerçekleşeceğini anlattı.

“L’Express”in videosuna göre “işgal” 17 Şubat 2027 sabahı başlayacak. İki fırkateyn ve bir hücum denizaltısının koruması altında TCG Anadolu, 1.000 seçkin Türk özel kuvveti ile Kardak’a yaklaşır. Yaklaşık 50 Yunan askeri esir alınır ve iki adanın en yüksek noktasına Türk bayrağı çekilir. Yunanistan derhal karşılık vermeye çalışır, ancak beş devriye botu ve 10 savaş uçağını kaybeder.

Atina medyası 28 askerin öldüğünü duyurur ve kamuoyu Türkiye’nin “provokasyonuna” öfkelenir. Sosyal medyada ve X’de #Kardak etiketi küresel bir trend haline gelir ve Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye kendisine ait olanı geri aldı” diye bağırdığı bir video anında viral olur.

İKİSİ DE NATO ÜLKESİ OLUNCA YUNANİSTAN AB’YE BAŞVURUR

Videoda anlatılana göre “Yunanistan ve Türkiye NATO’da yer alıyor, bir ülkenin ya da diğerinin yanında yer almak kolay değil. Yunanistan böyle bir durumda AB’ye başvurmalıdır. Askeri bir tehdit söz konusu olduğunda ortaklar arasında dayanışmadan bahseden bir madde var” ifadeleri yer alıyor.

2021’DEKİ ANLAŞMAYA GÖRE FRANSA YUNANİSTAN’A YARDIMA GİDİYOR

2021 Yunanistan-Fransa anlaşmasına yaptığı atıf yapılarak  “İmzalanan bu anlaşma ile Fransa, Yunanistan’ın yanında doğrudan yer alabilir,” yorumu çıkartılıyor.

MACRON’DAN DÜNYA DEVLETLERİNE YARDIM ÇAĞRISI

Fransız senaryosuna göre Ege’de hava ve deniz muharebeleri devam ediyor. Her iki taraf da kayıplarını sayarken Yunanistan Kardak’ı geri almaya çalışıyor. Yunanistan 40 asker kaybediyor, Türkiye ise 14 şehit veriyor. Türkiye’nin “işgalinden” üç gün sonra Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron Fransız ordusunun Almanya, İngiltere ve İtalya’nın da dahil olduğu bir koalisyonla Yunanistan’a yardım etmek için bir operasyon düzenleyeceğini duyurur.

TÜRKİYE’NİN YENİLGİSİ VE ERDOĞAN İSTİFASI

Senaryo, Fransız kuvvetlerinin Kardak’a çıkarma yapmasını ve Türk ordusuyla şiddetli çatışmalarıyla 80 asker kaybetse de Fransızlar kontrolü ele geçirmeyi başarır.

Senaryo Yunanistan ve Fransa birlikte Türkleri komşu ülkenin kıyılarına kadar geri püskürtülmesi ve ağır kayıplarla biter. 120 Fransız ve 130 Yunanlı ile 250 Türk askeri ölür. Yenilgi Erdoğan’ın istifa etmesi ile sonuçlanır, yerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz geçer ve ilk konuşmasında Batı’yla arasına mesafe koyar ve Rusya ile yakınlaşma sözü verir.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x